Ģimenes ārsti uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm varēs nosūtīt jebkuru pacientu, kuram būs pasliktinājusies veselība

21. aprīlis. 2020

Par to attālinātajā preses konferencē otrdien, 21. aprīlī, pēc valdības sēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!")

Ministre atgādināja, ka līdz šim ar ģimenes ārsta nosūtījumu valsts apmaksātas Covid-19 analīzes veiktas pacientiem, kuriem ir plaušu karsoņa pazīmes, kā arī tiem pacientiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes un kuri atbilst vairākiem kritērijiem.

Ģimenes ārstiem ļauts turpmāk šos nosacījumus neievērot – uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm varēs nosūtīt jebkuru pacientu, kuram būs vērojamas veselības stāvokļa izmaiņas un kurš teiks, ka jūtas slikti, sacīja ministre.

Viņa aicināja ģimenes ārstus īpašu vērību pievērst pacientiem ar hroniskām slimībām pat, ja nav redzamu saslimšanas pazīmju. Mērķis ir ar plašu testēšanas palīdzību agrīni diagnosticēt Covid-19 pacientiem ar hroniskām slimībām, tostarp diabētu, asinsvadu, onkoloģiskām saslimšanām.

Gadījumā, ja ģimenes ārsts atsaka pacientu sūtīt uz analīzēm, ministre aicināja par šiem gadījumiem informēt Nacionālo veselības dienestu. Vienlaikus Viņķele aicināja iedzīvotājus būs aktīviem, bet ģimenes ārstus – proaktīviem, sūtot pacientus uz pārbaudēm arī brīvdienās, lai vienmērīgāk sadalītu testēšanas plūsmu.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/gimenes-arsti-uz-covid-19-analizem-vares-nosutit-jebkuru-pacientu-kam-pasliktinajusies-veseliba.a356771/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa