„Dod pieci!” līdz šim saziedoti 176 268 eur

22. decembris. 2021

Aizvadīta sabiedrisko mediju labdarības maratona „Dod pieci!” piektā diennakts, un zināms, ka līdz 22. decembra plkst. 18.00 saziedoti 176 268 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Pēdējās diennakts laikā „Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā uzstājušies pianists Andrejs Osokins, grupa „Rīgas modes”, dziedātājas Alise Joste, Katrīna Gupalo, dziedātājs Dons, reperi Rolands če, Kurts un daudzi citi mākslinieki.

„Dod pieci!” stikla studijā katru dienu viesojas ne vien populāri mūziķi, bet arī eksperti, daloties pieredzē par risinājumiem vides pieejamības uzlabošanā un cilvēcīgākas sabiedrības veidošanā. Tas viss vienota mērķa vārdā – lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kas ikdienā sadzīvo ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šodien Latvijas Radio 1 raidījums „Krustpunktā” raidīja no stikla studijas, un raidījuma viesis bija labklājības ministrs Gatis Eglītis. Raidījumā tika runāts arī par nodarbinātības jautājumu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Viņš norādīja, ka „subsidētās nodarbinātības periods tiks pagarināts no 12 līdz 18 mēnešiem. Tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai pusotra gada laikā izveidotu labas darba attiecības. Otrkārt, turpmāk valsts finansēs visas sociālās iemaksas. Darba devējiem būs izdevīgi nodarbināt šādus cilvēkus”. Tāpat labklājības ministrs publiski apsolīja, ka no 2023. gada katru gadu invaliditātes pensijas tiks piesaistītas visas valsts ekonomikas attīstībai.

Palīdzības pieteikumu skaits labdarības maratona „Dod pieci!” ietvaros turpina pieaugt, un viens pirmajiem no cilvēkiem, kam ziedojumi palīdzēs, ir 16 gadus vecā Elizabete. Jau no dzimšanas viņai ir uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska teraperēze. Elizabete ir pārcietusi vairākas operācijas un  iziet regulāras rehabilitācijas. Kā stāstīja pati Elizabete, viņa ik dienu klausās labdarības maratonu un ir priecīga, ka tā laikā savāktie līdzekļi palīdzēs apmaksāt viņai nepieciešamo sēdēšanas sistēmu, ko valsts neapmaksā. Tādā veidā viņai būs iespēja būt patstāvīgākai, mobilai un pārvarēt līdz šim nepārvaramus šķēršļus. Kā sarunā ar „Dod pieci!” stikla studiju norādīja Elizabetes mamma Inese, tad viņu ģimenei ir bijis jācīnās jau kopš meitas dzimšanas. „Cīņa patiesībā ir diezgan nežēlīga. Jācīnās ir par ļoti daudzām lietām – bērnudārzu, skolu, un brīžiem tiešām ir jautājums – kādēļ, vai tiešām jūs nesaprotat?” retoriski jautā Inese.

Katru dienu labdarības maratonā „Dod pieci!” ar saviem personīgās pieredzes stāstiem dalās arī cilvēki, kuri paši ikdienā sadzīvo ar funkcionāliem traucējumiem, un ziedotāji.

Ziedotāja Katrīna labdarības maratona „Dod pieci!” ziedojumu veltījusi vecākiem kā Ziemassvētku dāvanu. „Domājot par šī gada tēmu, vēlos pastāstīt par savu māsas dēlu Emīlu, kurš ir vājdzirdīgs no mazotnes, taču es nepazīstu otru tik talantīgu jaunieti. Emīlam ir ļoti paveicies, jo viņš ir piedzimis lieliskā ģimenē, kas viņu atbalsta, un viņš var attīstīt savus talantus un idejas, bet apzinos, ka lielai daļai cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem ikdiena nav tik vienkārša, un vide viņus ierobežo, bet tā noteikti nevajadzētu būt. Man pašai aug divi bērni, un es vēlos, lai viņi aug labākā pasaulē – tādā, kas ir atvērta un pieejama ikvienam.”

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa