„Dod pieci!” līdz šim saziedoti 133 612 eiro un saņemti jau 38 palīdzības pieteikumi

21. decembris. 2021

Aizvadīta sabiedrisko mediju labdarības maratona „Dod pieci!” ceturtā diennakts, un zināms, ka līdz 21. decembra plkst. 18.00 saziedoti 133 612 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šobrīd labdarības maratona „Dod pieci!” partneris „Apeirons” saņēmis jau 38 palīdzības pieteikumus.

Pēdējās diennakts laikā „Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā uzstājušies dziedātājs Intars Busulis un komponists Kārlis Lācis, grupas „Tautumeitas”, „Sudden Lights”, „The Sound Poets”, koris „Balsis” un diriģents Ints Teterovskis, dziedātāja Marta Ritova un daudzi citi sabiedrībā iemīļoti mākslinieki.

Diriģents Ints Teterovskis intervijā „Dod pieci!” stikla studijā sacīja: „Es vienmēr esmu uzskatījis, ka, jo vairāk cilvēkam ir dots, jo vairāk ir jādalās. Pirms gada mēs iedomājāmies, ka ir liela sabiedrības daļa, kas kora uzstāšanos nekad nav dzirdējusi. Tādēļ nolēmām vizualizēt mūsu kora ierakstus un censties panākt to, lai nedzirdīgs vai vājdzirdīgs cilvēks pieskartos dziesmas brīnumam. Tā radās projekts „Balsis zīmju valodā”,” stāstīja Ints Teterovskis. Viņš kopā ar kori „Balsis” sniedza arī priekšnesumu zīmju valodā.

„Dod pieci!” stikla studijā katru dienu viesojas ne vien populāri mūziķi, bet arī eksperti, daloties pieredzē par risinājumiem vides pieejamības uzlabošanā un cilvēcīgākas sabiedrības veidošanā. Tas viss vienota mērķa vārdā – lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kas ikdienā sadzīvo ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Kā norāda labdarības maratona „Dod pieci!” partneris – invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, tad līdz šim ir saņemti jau 38 palīdzības pieteikumi. Tomēr līdz šim brīdim saziedotā summa vēl nevarētu nosegt visus palīdzības pieteikumus. „Šobrīd esam saņēmuši vismaz 10 palīdzības pieteikumus pacēlāju ierīkošanai, un katrs no tiem izmaksātu vismaz 10 tūkstošus eiro,” stāsta Ivars Balodis, norādot, ka pieteikumu skaits turpina palielināties katru dienu, un katra pieteikuma vērtība ir no 2 līdz 10 tūkstošiem eiro. „Mēs kā organizācija esam ļoti priecīgi par šī gada „Dod pieci!” labdarības maratonu, un esam gandarīti, ka aizvien vairāk cilvēku uzzina, ko nozīmē būt cilvēkam ar invaliditāti,” tā Ivars Balodis.

Katru dienu labdarības maratonā „Dod pieci!” ar saviem personīgās pieredzes stāstiem dalās arī cilvēki, kuri paši ikdienā sadzīvo ar funkcionāliem traucējumiem, un ziedotāji.

Ziedotāja Ieva dalījās savā pieredzē un pārliecībā par to, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām patiesībā ir vienkārši cilvēki ar pamatvajadzībām, kas mums, kā sabiedrībai, ir jāpalīdz viņiem nodrošināt. „Mana bērnības draudzene ir kurlmēma meitene Arta. Pirms viņa sāka apmeklēt skolu, mēs bijām izdomājušas savu zīmju valodu, savukārt, kad viņa sāka apmeklēt skolu, viņa mācīja man zīmju valodu. Bērnībā mēs ļoti daudz laika pavadījām kopā un, joprojām satiekoties, mums ir gan sava zīmju valoda, gan Arta ir iemācījusies ļoti labi nolasīt no lūpām.”

Ziedotāja Agnese pastāstīja aizkustinošu stāstu par savas ģimenes pieredzi. „2018. gadā es zināju, ka kļūšu par mammu, taču, tas, ko nezināju – mans dēls būs ar funkcionāliem traucējumiem. Haralda stāsts ir vien nesen iesācies, viņam šobrīd ir 3 gadi, un es saprotu, ka lielākie izaicinājumi šajā mums vēl tikai priekšā. Tieši tādēļ es gribu, lai Haraldam apkārt ir pēc iespējas vairāk cilvēku, kuri šīs atšķirības neuztver kā kaut ko ārkārtēju, bet pieņem kā vienu no savējiem. Es gribu, lai apkārtējā vide Haraldam ļauj piedzīvot un izdzīvot tikpat daudz, cik visiem citiem.”

Skrienošais DJ Grēviņš pieveicis jau ceturto 42 km maratonu

Stikla studijas dīdžeji šodien regulāri sazinājās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš “Dod pieci!” ietvaros šodien noskrēja jau savu ceturto maratonu – Rīgā, Ventspilī, Liepājā un šodien arī Cēsīs, par ko paldies jāsaka uzņēmuma „Printful” vismaz 10 000 eiro ziedojumam. Toma piektais maratons gaidāms labdarības maratona „Dod pieci!” noslēguma dienā – 23. decembrī, Rīgā, kad viņš skries mazumtirdzniecības uzņēmuma „Rimi” vārdā.

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa