Divas sievietes ar invaliditāti piedalās TV šovos

10. oktobris. 2018

Šovā X-Faktors piedalās parabobslejiste Annija Krūmiņa, bet “Caur ērkšķiem uz…” redzēsim neredzīgo Inesi Plūmi.

Divdesmit trīs gadus vecā Annija Krūmiņa dzīvo Talsos un jau piecus gadus pārvietojas ratiņkrēslā. Tas nav salauzis skaisto sievieti, tieši otrādi, motivējis vairāk censties un pierādīt ikvienam, ka viņa var gūt panākumus.

Stāstot par sevi, Annija neslēpj, ka dzīvē dara visu, ko vēlas un tieši to uzskata par savu darbu. Lielāko viņas laika daļu aizņem sports un mūzika.
Bobslejs ietekmējis arī Annijas dziesmu izvēli ”X Faktorā”, skaistule izlēma izpildīt tieši to skaņdarbu, kuru vienmēr dungo, esot uz starta un sēžot ”bobā”.

Annija atklāja arī žūrijai atgadījumu, kas viņu novedis invalīdu ratiņos. Pirms pieciem gadiem viņa braukusi automašīnā kopā ar draugiem un viņi cietuši avārijā.

Annija neslēpj, bieži vien viņai saka, ka cilvēks, kurš vainojams avārijā, sabojājis viņas dzīvi. Sportiste uzskata, ka viņš sabojāja viņas ķermeni, dzīvi sabojāt var tikai viņa pati.

”X Faktorā” Annija piedalās, lai mainītu priekšstatu par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, fiziskām vai garīgām, tas nav nodalāms.
Sižetu ar Annijas piedalīšanos jūs varat noskatīties šeit: https://skaties.lv/izklaide/sovi/x-faktors/ratinkresls-nav-skerslis-lai-piepilditu-sapnus-x-faktora-piedalas-latvija-vieniga-parabobslejiste-annija-krumina/

Citā šovā “Caur ērkšķiem uz…” piedalās neredzīgā Inese Plūme. Šajā šovā piedalās sievietes ar ļoti sarežģītiem likteņiem, un arī Inese nākusi no diezgan nelabvēlīgas vides. Taču viņa ir cīnītāja. Pirms dažiem gadiem, toreiz vēl dzīvojot Preiļu rajonā, viņa saņēma balvu “Gada brīvprātīgā”. Inesei ir arī slikta dzirde, tāpēc šovasar viņa tika uzaicināta piedalīties Nedzirdīgi-neredzīgo dienas pasākumā Nacionālajā bibliotēkā, lai pastāstītu par savu pieredzi.

Inese sirgst ar slimību, kuras rezultātā pakāpeniski zaudējusi redzi. Šobrīd viņa ir praktiski akla un ikdienā pārvietojas ar suni – pavadoni. Taču, neskatoties uz smagajiem dzīves sitieniem, slimību, audžubērna un sava bērna zaudējumu, Inese ir ļoti dzīvespriecīga un dzīvo pilnvērtīgi.

Pirms redzes problēmas saasinājās, Inese strādājusi sociālajā aprūpē, taču darbu diemžēl zaudējusi. Šobrīd sieviete sākusi studijas augstskolā un par visu vairāk vēlas atrast darbu, būt pieņemta un noderīga.

Vairāk par Inesi šeit: http://veselam.la.lv/mana-dzive-ir-liels-brinums-neredzigas-un-nedzirdigas-ineses-plumes-speka-stasts

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa