Aicinām vecākus, kuri audzina bērnus ar īpašām vajadzībām pievienoties deju un kustību terapijas grupai

27. marts. 2023

Aicinām vecākus, kuri audzina bērnus ar īpašām vajadzībām pievienoties deju un kustību terapijas grupai!Deju un kustību terapijas grupa notiks laikā no 14. aprīļa - 16. jūnijam (10 reizes),  piektdienās no 19:15 - 20:45, daudzfunkcionālajā centrā "Solis Augšup", Rīgā, Mārupes ielā 14A. 

 

Deju un kustību terapijā grupā būs iespējams:

– veltīt laiku un nedalītu uzmanību sev;

– vērst labvēlīgu, draudzīgu un laipnu uzmanību uz sevi un savu ķermeni;

– attīstīt ķermeņa apzinātību, ieklausīties un spēcināt savas personīgās robežas;

– Izpētīt sev aktuālas psihoemocionālas tēmas caur fokusu uz ķermeni un kustību;

– saņemt atbalstu, iedrošinājumu un sniegt to citiem;

– “paņemt līdzi” lietotās tehnikas relaksācijai un stresa menedžmentam.

 

Sīkāka informācija par grupu, tās vadītājām un dalības maksu meklējama zemāk.

Vecāku uzmanība un rūpes lielākoties tiek veltītas bērna audzināšanai un grūtību risināšanai, sevi, visbiežāk, atstājot otrajā plānā. Ar laiku fiziskās, psihoemocionālās, sociālās un pašrealizācijas vajadzības netiek piepildītas un pamazām var parādīties izdegšanas pazīmes, nespēja gūt prieku ikdienā un saskarsmē ar sev tuvajiem cilvēkiem, kā arī citi fiziskās un mentālās veselības traucējumi.

 

KAS IR DEJU UN KUSTĪBU TERAPIJA?Deju un kustību terapija ir veselības aprūpē atzīta terapeitiska metode un var būt viens no psihoemocionālā atbalsta mehānismiem.Tas ir terapeitisks un radošs process, kura pamatā ir pieņēmums par ķermeņa un psihes savstarpējo saistību. Kustības terapeitisks lietojums veicina saiknes starp prātu, ķermeni un emocionālajiem stāvokļiem nostiprināšanos, tādā veidā integrējot grupā gūto pieredzi. Sesijās labvēlīga uzmanība tiek veltīta sev, savam ķermenim un kustībai, izpētot un piepildot savas vajadzības. Dalība grupā, kuras dalībnieki ir savstarpēji saskaras ar līdzīgām grūtībām, var būt atbalstoša un spēcinoša pieredze.

Grupas terapeitiskais process būs atkarīgs no katra individuāla dalībnieka un grupas kopējām vajadzībām un iespējamās tēmas saistās ar ķermeņa un kustību kvalitāšu apzināšanos, personīgo telpu un robežām, drošības izjūtu, komforta/diskomforta izpēti, attiecībām, saiknes veidošanu, atbalstu un uzticēšanos, resursiem. Darbs grupā ir dzīvs, dinamisks un terapeitisks process, ko veido dalībnieki kopā ar grupas vadītājiem.

 

GRUPAS VADĪTĀJAS:

Olga Gluza ir deju un kustību terapeite, ergoterapeite un vada vecāku atbalsta un apmācības grupas kopš 2008. gada (Bērna emocionālā audzināšana, Vecāku efektivitātes trenniņš (Parent Effectiveness Training) u.c.), piedalījusies arī terapeitisku grupu vadīšanā. Papildus mācījusies Apzinātībā balstītu deju un kustību terapijas metodi un Šerbornas attīstošās kustības metodi. Praktizē kā deju un kustību terapeite Rīgas 1. slimnīcā, ilgstoša pieredze darbā bērnu medicīnas un sociālajā rehabilitācijā.

Līva Kupča ir deju un kustību terapeite, ieguvusi RSU maģistra grādu mākslas terapijā (ar specializāciju deju un kustību terapijā) 2021. gadā un šobrīd praktizē daudzfunkcionālajā centrā “Solis Augšup”. Papildus ir mācījusies Šerbornas Attīstošās kustības metodi un pasaku terapijas metodes. Paralēli terapeitiskajam darbam, Līva ir jogas skolotāja un ir mācījusies Jogas tradīciju un praksi LU Indijas kultūras centra tālākizglītības kursos, kā arī ir studējusi indiešu klasisko deju.

 

DALĪBA UN SAMAKSA:

Grupa tiek veidota kā slēgta grupa, kur dalībnieku sastāvs 10 sesiju laikā nemainās. Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots.

Pirmās divas sesijas ir uztveramas par iepazīšanās sesijām, kuru laikā no turpmākas dalības grupā var atteikties vai arī var pievienoties jauni dalībnieki. No trešās sesijas jauni dalībnieki grupā vairs netiek uzņemti.

Pieteikšanās dalībai grupā ir obligāta un pirms grupas uzsākšanas tiks veiktas individuālas sarunas ar grupas dalībniekiem (klātienē vai zoom platformā).

10 sesiju pilna cena ir 200 EUR (ietver arī individuālu sarunu).Apmaksa notiek par visu sesiju ciklu kopā un atteikšanās gadījumā netiek atgriezta. Maksājumu ir iespējams sadalīt 2 daļās: 40 EUR un 160 EUR, kur pirmie 40 EUR ir samaksa par pirmajām divām sesijām, pēc kurām var izlemt par dalības grupā turpināšanu.

 

PIETEIKŠANĀS:Olga Gluza – olga.tkachik@gmail.com, 29897651Līva Kupča – liva.kupca@gmail.com, 28185108

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa