Balode un Ūdris dodas uz skulptūru parku Vakarbuļļos

10. augusts. 2021

Ilona Balode un Rolands Ūdris pazīstami kā visai ekstrēmi pasaules apceļotāji. Viņu brauciens uz Ķīnu aprakstīts grāmatā "Rīga-Pekina", kura iznāca 2012. gadā. Diemžēl Rolands jau vairākus gadus pavada ratiņkrēslā. Tagad viņi kopā ar mazo Bārtu dzīvo Bolderājā. Bet vai kārtīgiem ceļotājiem ratiņkrēsls traucēs pastaigāties? Devāmies kopīgi iepazīt Paula Jaunzema skulptūru parku Vakarbuļļos!

Ceļotāji tiekas pieturā pie Bolderājas tirgus. No šejienes ar 36. autobusu var ātri aizbraukt līdz Vakarbuļļiem.

pieturā

 

36. autobusa galapunkts. Ielas malā var novietot automašīnas, un labā laikā to ir daudz. Viens “bet” – te nav nevienas stāvvietas, kuras varētu izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem. Jārēķinās arī ar to, ka nav nevienas tualetes.

galapunkts

 

Pieturā ir plaša nojume, tas labi. Problēma: no pieturvietas sarežģīti nobraukt. Nevar saprast, vai tā apmale nolīdzināta vai nodrupināta? Tālākais ceļš grambains, lietus laikā ir peļķes. Bet mums tas ir sīkums. Ūdrim braukt palīdz asistents Vladimirs.

pietura

 

Tuvojamies Buļļupei. Vietējie iedzīvotāji krastmalu sakopuši.

Buļlupe

 

Esam skulptūru parkā! Te ir vērts atbraukt katru gadu, jo katru reizi ir uzradies kaut kas jauns…

skulptūras

 

skulpuras

 

Daudzi apmeklētāji brīnoties, kāpēc tā lode nenoripo zemē. Un ko dara, ja noripo. Jaunzems jokoja: tad tūlīt veļot atkal augšā.

lode

 

Tā ir darbnīca zem klajas debess.  Vienas lielās skulptūras izveidošana ilgst apmēram gadu. Jaunzemam nav asistentu, viņš vēlas būt vienatnē ar akmeni.

darbnīca

 

Skulptūru parkā bieži piestāj garāmbraucošās laivas un kuģīši. Daži ekskursanti ir pieteikuši apmeklējumu, daži tikai izkāpj un pastaigājas gar skulptūrām.

kuģītis

 

Negaidīta sastapšanās: izrādās, ka saimniece, tāpat ka Ilona, arī ir no Ventspils puses! Un arī ir māksliniece! Te abām notika ilgāka saruna un kontaktu apmaiņa.

sastapšanās

 

Kamēr mamma runājas, Bārts ir sapazinies ar vietējiem bērniem un pirmo reizi mūžā makšķerē zivis. Vienu pat noķēra!

makšķernieki

 

zivis

 

Mums šeit patika! Būs jāatgriežas vēl!

Mums patika

 

Pēc viesošanās skulptūru parkā mājup vēl nebraucām. Devāmies uz Lielupi. Te iela beidzas, sākas taciņa. Bet pāri tikām.

taka

 

Pie Lielupes. Pretējā krastā – Jūrmala.

lielupe

 

Plosts, kuru manījām Buļļupē, tagad kursē uz jūras pusi. Varbūt ir vairāki plosti. Braucienu ar tiem var pasūtīt Priedainē.

upe

 

Tālumā sērfotāji. Liekas, mācās manevrēt.

Lielupe

 

Ūdris tālāk netiks. Ilona ar Bārtu paies vēl gabaliņu tālāk. Tuvāk Baltajai kāpai Vārnukroga pusē.

pie Lielupes

 

Pamēģinājām iet arī uz jūras pusi, jo gribējās redzēt Lielupes ieteku jūrā.  Diemžēl ceļš  bija pārāk smilšains. Šo laukumu apbraucām pa zāli.

ceļš

 

Lielupes ieteku jūrā redzēja tikai Ilona un Bārts. Ūdris ar Vladimiru gaidīja mežā.

Brīdi vēlāk krastmalā atrāpoja arī ziņkārīgs zalktis. Paskatījās uz Bārtu un pazuda zālē.

jūra

 

Atpakaļceļš uz autobusu pa citu taku. Kā te noderētu koka laipiņas! Varbūt kādreiz tādas būs… Tad  varēs aizripot līdz pat Vakarbuļļu pludmalei. Vai otrādi.

ceļš

 

Atkal esam autobusu pieturā. Pastaiga beigusies, jābrauc uz mājām. Paldies par piedalīšanos Baložu un Ūdru ģimenei, un asistentam Vladimiram! Iespējams, dosimies vēl kādā ceļojumā!

galapunkts

 

Līdzi devās un iespaidus pierakstīja Baiba Bicēna.

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa