Apeirons pie Māras dīķa un Arkādijas parkā

9. jūnijs. 2020

Turpinām ceļojumus ratiņkrēslā pa Pārdaugavas skaistākajām vietām!

Māras dīķis ir mākslīga ūdenskrātuve starp Torņkalna un Āgenskalna apkaimju robežas. Kādreiz te atradās Māras jeb Marijas dzirnavas, kas nojauktas 1920 gadā. Šeit bijusi arī peldētava. Ziemās, ja bijabstiprs ledus, uz dīķa ir notikušas skijoringa sacensības.

Visapkārt dīķim ir asfaltēti celiņi, apbraukt to nav problēma. Ir bērnu rotaļlaukumi. Pieejamas tualetes pie dīķa nav, tuvākā ir RIMI veikalā Mārupes iela 10a. Kafejnīca ir Mārupes ielas pusē.

Lai aizbrauktu uz Māras dīķi, der 10.; 25.; 44.; 46.; 55. Un 56. autobuss, ka arī 10. tramvajs (ratiņniekiem neder, nav pacēlāja)

Lai no Māras dīķa nokļūtu Arkādijas parkā, ir jāšķērso Ojāra Vācieša iela, kur ir dzīva satiksme. Vislabāk ielu šķērsot tur, kur blakus ir 25. un 44. autobusa pietura. Un pēc tam ieteicams pa Brīvzemnieka ielu uzbraukt augšā līdz uz tiltiņam pāri dzelzceļam – no turienes paveras ļoti interesants skats uz Rīgas centra pusi!

Arkādijas parks ir viens no gleznainākajiem Rīgas parkiem. Noteikti vajag apstaigāt daudzos dīķīšus, apsēsties uz soliņa, pavērot pīles, pāriet vairākiem tiltiņiem, pavērot ūdenskritumu. Augšā kalnā reiz bija estrāde, bet tā nogāzē – kinoteātris.

Uz Arkādijas parku (un no tā) var braukt ar 25. vai 44. autobusu. Tiem, kas pastāvīgi var iekāpt un izkāpt, der arī 10. tramvajs un vilciens – blakus ir Torņakalna stacija.

Iespējams savienot ar Tēlnieku parka, Mārupītes dabas parka un Arkādijas parka apskati vienas dienas “ekskursijā”.

 

Māras dīķis

 

Māras dīķis

 

Mārupītes ūdenskritums

 

Ojāra Vācieša iela

 

Arkādijas parks

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa