05 Jul

“Apeirons” atvērs tehnoloģiju telpu cilvēkiem ar invaliditāti un iepazīstinās ar Eiropas Pieejamības resursu centru

29. jūnijs. 2023

Šā gada 5.jūlijā Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” gaidāmi divi svarīgi notikumi -  tiks atvērta tehnoloģiju telpa cilvēkiem ar invaliditāti un uzsākta aktīva dalība Eiropas Pieejamības resursu centra darbībā. Tas ir vēl viens nozīmīgs solis pretī tam, lai veidotu cilvēkiem ar invaliditāti pieejamāku Latviju un arī Eiropu.

Dienas sākumā plkst.10.00-11.00 notiks Tehnoloģijas telpas  atklāšana, kas izveidota ar LMT un Latvijas Autisma apvienības atbalstu. Tehnoloģiju telpas atklāšanas viesiem būs iespēja iepazīties ar tās ideju, uzzināt vairāk par pieejamajām tehnoloģijām un ierīcēm, to izmantošanu un tālākajiem koncepcijas attīstības plāniem. Ar laiku šo telpu plānots veidot arī kā socializācijas un saskarsmes vietu, lai mazinātu šo cilvēku vientulību un izolētību, palīdzētu viņiem atrast domubiedrus un draugus.

Savukārt plkst.11.45-14.00 “Apeirons” iepazīstinās ar  Eiropas Pieejamības resursu centra “AccessibleEU” darbību un Latvijas iedzīvotāju iespējām izmantot tā sniegtos pakalpojumus.  Tāpat tiks iezīmētas prioritātes un darāmie uzdevumi Latvijā un atbildīgie par to veikšanu.

“Apeirons” kopā ar Eiropas invaliditātes eksperti Dainu Podziņu aktīvi iesaistās Eiropas Komisijas Nodarbinātības ģenerāldirektorāta iniciētā Eiropas Pieejamības resursu centra “AccessibleEU” izveidē un darbībā (VT/2022/027). “AccessibleEU” ir viena no vadošajām iniciatīvām Eiropas Komisijas Stratēģijā par personu ar invaliditāti tiesībām 2021-2030.

Kā stāsta “Apeirons” vadītājs Ivars Balodis “Pateicoties LMT atbalstam, mēs varam īstenot iniciatīvu kopā ar citām Eiropas savienības valstīm Digitālās pieejamības veicināšanai. Tā ir vieta, kur cilvēki ar invaliditāti varēs iepazīties ar dažādām inovatīvām tehnoloģijām,  uzlabot saskarsmi un komunikāciju, kā arī iepazīties ar citu valstu iniciatīvām un digitāliem risinājumiem. Digitālās prasmes nav tikai izklaide, šīs prasmes noder arī sociālās dzīves uzlabošanai. ”

Eiropas invaliditātes eksperte Daina Podziņa atzīmē “Mēs visi kaut kur dodamies – uz skolu, augstskolu, darbu, kino, sporta spēlēm, teātri, kino, kafejnīcu. Ceļojam, gūstam jaunus iespaidus, iepazīstam apkārtējo vidi klausoties un vērojot. Tas ir tik aizraujoši! Bet vai tas ir iespējams visiem? Tieši tāpēc, lai visi sabiedrībā justos  labi un sasniegtu savus mērķus, ir nepieciešams veidot pieejamu vidi, informāciju, transporta līdzekļus, pieejamus pakalpojumus visās dzīves jomās. Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir viena no tām organizācijām, kas aktīvi darbojas, lai vide bez šķēršļiem kļūtu pieejama arī cilvēkiem ar invaliditāti. Tikai strādājot kopā un iesaistoties, ir iespējams veikt dažādus uzlabojumus.”

Aicinām ikvienu interesentu pieteikties un piedalīties pasākumos

Tehnoloģijas telpas atklāšana: https://forms.gle/pgcFACHNJtztSyk66

Iepazīšanās ar Eiropas pieejamības resursu centru: https://forms.gle/qur9WRmrFm6MV7yV6

Pasākumos piedalīties īpaši aicinātas biedrības un nodibinājumi, kuri pārstāv cilvēku ar invaliditāti intereses Latvijā, kā arī mediju pārstāvji.

Pasākums notiks Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” telpās, Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 38, K-1 (ieeja no pagalma).

NB! Pasākumā tiks nodrošināts zīmju valodas tulks

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa