02 Jun

Apeirons aicina apmeklēt darba iespēju festivālu “Visiem!”

16. maijs. 2023

2. jūnijā no plkst.15:00 līdz 21:00 Vērmanes dārzā, Rīgā, notiks jau ceturtais darba iespēju festivāls "Visiem!", pulcējot darba devējus un tos, kuri vēlas praktiskā veidā klātienē iepazīt darba iespējas un dažādas profesijas. Tādā veidā pasākuma organizatori vēlas savest kopā uzņēmējus ar potenciālajiem darbiniekiem, jo īpaši ar tiem, kuriem darba tirgū iekļauties ir grūtāk - jauniešiem, cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām un kara bēgļiem no Ukrainas. Ieeja festivālā bezmaksas.

Dalību festivālā pieteikuši vairāki desmiti uzņēmumu, un tie piedāvās praktiskā veidā izmēģināt dažādus darba pienākumus un izzināt profesiju aizkulises. Brīvā un neformālā gaisotnē varēs aprunāties ar uzņēmumu pārstāvjiem, uzzināt par brīvajām vakancēm un uzņēmumu darbību. Pasākumā paredzēta arī īpaša vieta darba intervijām.  Daļa uzņēmumu piedāvā darba iespējas arī cilvēkiem ar invaliditāti.  

“Nereti izlasot darba sludinājumu, cilvēks saprot, ka viņš šim darbam neder – prasības pārāk augstas, darba uzdevumi šķiet par sarežģītu. Arī darba devējam bieži ir maldīgs uzskats, ka, piemēram, darba pienākumus nevar uzņemties jaunā māmiņa, jaunietis vai cilvēks ar invaliditāti. Lielākoties abu pušu aizspriedumi ir nepatiesi, jo katrs no mums ir ļoti unikāls, ar saviem īpašajiem talantiem un prasmēm, neatkarīgi no iegūtās izglītības, pieredzes, dzimuma, vecuma, fiziskā ķermeņa spējām vai sociālā statusa. Festivāls ir vieta, kur lauzt šādus stereotipus, iepazīt vienam otra cilvēcisko pusi, aprunāties klātienē un bez stresa, kas ierasti ir klātesošs klasiskajā darba interviju formātā,” pauž festivāla idejas autore, sociālā uzņēmuma “Ligero” vadītāja Liene Reine-Miteva.

 

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents –  gan tie, kuri meklē darbu vai vēlas kaut ko mainīt savā profesionālajā jomā; gan tie, kuri vēl nezina, ko vēlas darīt; gan tie, kuri jau strādā un ir interese uzzināt un iemācīties ko jaunu. Festivālā īpaši gaidīti jaunieši un cilvēki ar invaliditāti, kuri var un vēlas strādāt.

 

Darba iespējas festivālā piedāvās tādi uzņēmumi un organizācijas kā Inchcape Motors Latvia, Mogolet, DPD Latvija, Lidosta “Rīga”, Sunstar Group, Valsts nekustamie īpašumi, Mājas aprūpe, Rimi Latvia, Narvesen, Caffeine, ATU Duty Free, Rīgas satiksme, Rīgas meži, Allnex Latvia, Evolution Latvia, Rīgas ūdens, Rīgas meži, LSK Studios, S&W, Cabot Latvia, Nacionālie bruņotie spēki un citi.

 

Festivāla saturu papildinās dažādu interesantu cilvēku stāsti par uzdrīkstēšanos un sasniegumiem profesionālajā jomā apstākļos, kad tas ir šķitis neiespējami. Plašāka informācija par pasākumu lasāma sociālā uzņēmuma “Ligero”  Facebook kontā.

Darba iespēju festivālu “Visiem!” organizē sociālais uzņēmums “Ligero”, kura mērķis ir savest kopā cilvēkus no dažādām sociālā riska grupām (jo īpaši cilvēkus ar invaliditāti) ar potenciālajiem darba devējiem. Pasākuma norisi atbalsta Labklājības ministrija,  Latvijas Darba devēju konfederācija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Rīgas dome, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Jaunatnes padome, zvanu centrs “Sonido”, informē – radio Star FM un portāls tv3.lv.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa