Apeironam 25!

7. marts. 2022

1997.gada 6. marts. Kārtīga ziema. Snieg sniegs un kārtīgi ziemīgs aukstums. Aizdomīgu cilvēku straume rosās Vecrīgā un plūst uz Krievu drāmas teātri. Kāpēc aizdomīgu? Tāpēc, ka šajā straumē plūst visdažādākie cilvēki – jaunāki un vecāki, ar un bez invaliditātes, sniega kupenas ratiņniekiem palīdz pārvarēt jaunieši. Un Krievu drāmas teātrī tiek organizēts tiem laikiem nebijis pasākums. Invalīdu-mākslinieku darbu izstāde.

Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, šis tiešām bija neierasts skats. Cilvēki ar invaliditāti Rīgas ielās, un vēl ziemā. Bet šis bija viens no daudzajiem pasākumiem, kuru organizēja cilvēku grupa, kura savu turpmāko darbību nostiprināja sabiedriskā organizācijā – Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons. Un tieši šī ziemīga diena ir apvienības Apeirons dibināšanas diena.

Apeirons ir izveidojusies kā milzīga platforma, kur cilvēkiem ar invaliditāti ir iespēja attīstīt savas prasmes un iemaņas. Vieta, kur realizēt savas idejas. Vieta, kur uzklausa, sadzird un palīdz.

Šobrīd esam viena no lielākajām interešu aizstāvības nevalstiskajām organizācijām. Piedalāmies dažādās darba grupas, konsultatīvās padomēs un sēdēs, lai visdažādākajos līmeņos aizstāvētu cilvēku ar invaliditāti intereses. Organizējam sociālos pakalpojumus, tai skaitā nodarbinātībā un atbalsta nodrošināšanā ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti. Izglītojam sabiedrību un ražojam savu informāciju gan sociālajos tīklos, gan savās mājas lapās – www.apeirons.lv, www.mapeirons.lv, www.videspieejamiba.lv, www.asistenti.lv. Mūsu mājas lapas ir viens no galvenajiem informācijas avotiem ļoti daudz cilvēkiem un kustība Mapeirons ir kļuvusi starptautiska, iekļaujoties gan Somijas, gan Igaunijas kolēģiem. Joprojām ir populāri mūsu videosižeti. Asi, savlaicīgi un uzrunājoši. Vides pieejamība joprojām ir mūsu svarīga prioritāte un joprojām ir ārkārtīgi daudz darba, lai attīstītu un pilnveidotu, un uzlabotu. Attīstām brīvprātīgo darbu. Pēc Covidperiodā atjaunojam arī mūsu apmācības par visdažādākajām tēmām. Mēs neesam jumta organizācija, bet ir ārkārtīgi daudz sadarbības partneru visā Latvijā un nevalstiskās organizācijas tiek iesaistītas dažādos sadarbības projektos. Sadarbojamies ar Latvijas masu mēdijiem un kā pagājušā gada viens no nozīmīgākajiem notikumiem bija Labdarības maratons #dodpieci. Maratona laikā esam izveidojuši prasību sarakstu turpmākajiem 10 gadiem!

Esam organizācija, kurā ieklausās un tā ir milzīga atbildība veikt savus darbu ar vislielāko atdevi. Tā ir atbildība sabiedrības un katra cilvēka priekšā!

Bet pati galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ir bijuši un ir Apeironā. Tie ir cilvēki, kuriem patiesi rūp apkārt notiekošais, kuri iestājās pret netaisnībām un ir gatavi līdzdarboties visdažādākajās aktivitātēs, lai cilvēki Latvijā būtu laimīgi, priecīgi, apmierināti un līdzvērtīgi!

Šodien ikvienam vēlamies pateikties par laiku, kuru esam bijuši vai esam kopā, jo katrs cilvēks ir veidojis un mainījis Apeironu un tieši pateicoties katra cilvēka darbiem, domām un idejām esam kļuvuši tādi kādi esam šobrīd! Paldies!

2022.gadā mainās pasaule un arī mēs tai līdzi. Esam kopā ar Ukraiņu tautu. Katru dienu esam pie Krievijas vēstniecības paužot savu viedokli, kā arī esam gatavi palīdzēt ukraiņu cilvēkiem saistībā ar kādiem invaliditātes jautājumiem. Esam gatvi aprunāties, izstāstīt un atbalstīt.

Divdesmit pieci gadi ir daudz. Bet joprojām esam spēka un apņēmības pilni, joprojām Apeirona birojā ir pilns ar cilvēkiem, un joprojām ir idejas un plāni!

# kopāVaram

 

Ar cieņu,

Ivars Balodis

 

 

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa