01 Dec

Aktuālā saruna šoreiz par to, kā jūtas mamma, kura ģimenē audzina bērnu ar invaliditāti

1. decembris. 2021

Aicinām pievienoties Santas Survilas Aktuālajai sarunai 1. decembrī plkst. 18:00 Facebook tiešraidei. Uzdodiet sev interesējošus jautājumus!

Plakāts

Diskusijas viese Jana Krūmiņa ir daudzbērnu mamma un audzina arī meitiņu ar invaliditāti. Jana ikdienā sastopas ar situācijām, kad jāatrod risinājumi, lai nokārtotu salīdzinoši ikdienišķas lietas un tas prasa lielas papildus rūpes.

Sarunu vada Santa Survila, biedrības “Wings for Wheels” valdes locekle, sociālā eksperte un sociālais mentors.

Sarunā piedalās Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Jana uzsver, ka viens no šobrīd viens sāpīgākajiem jautājums ir asistenta pakalpojums. Par šo pakalpojumu viņai ikdienā daudz jautā arī citi vecāki, kuriem ir bērns ar invaliditāti, arī viņi nezina kā risināt samilzušās problēmas. Ģimenes jūtas pamestas un aizmirstas savā situācijā. Vecāki ir priecīgi, ka izdevās rast risinājumu asistentu pakalpojuma sniegšanai vismaz vienas mājsaimniecības ietvarā bez obligāta vakcinācijas sertifikāta.

Asistentu trūkums bērniem un prasības veikt vakcināciju, apdraud kopumā bērnu iespējas saņemt asistentu pakalpojumu, tai skaitā mācību laikā. Šie un vēl citi izaicinājumi un nesakārtotie jautājumi uzliek papildus slogu vecajiem, kas audzina bērnus invaliditāti.

Ko mainīt šajā un līdzīgās situācijās, kādi uzlabojumi varētu palīdzēt atslogot vecākus.

Skatītājiem būs iespēja uzdot viesei sev interesējošus jautājumus tiešraides laikā.

Aktīvākais raidījuma dalībnieks saņems balvu!

Aktuālā saruna tiks straumēta Santas Survilas Facebook profilā un Santas Survilas sociālo konsultāciju grupā.

Aktuālā saruna ir noderīga iespēja satikt cilvēkus no valsts iestādēm, ministrijām un citu jomu vadošos pārstāvjus un veidot dialogu. Kā arī uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Aktuālā saruna notiek divas reizes mēnesī, aicinu sekot līdzi turpmākai informācijai.

Paldies par jūsu veltīto laiku!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa