20 Oct

Aktuālā saruna. Pārtikas grozs labklājībai

19. oktobris. 2021

20. oktobrī plkst. 18:00 saruna par to, kāds ir patēriņa grozs un aprēķini, kas vajadzīgs izdzīvošanai un kāda ir šobrīd minimālā summa izdzīvošanai. Par labklājību – ko nozīmē šis jēdziens un kā to sasniegt.

diskusija

Viesos Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre, Saeimas deputāte Evita Zālīte-Grosa, kura darbojas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā, vairākās komisiju apakškomisijās un arī veic Deputātu grupas onkoloģijas pacientu atbalstam vadītājas pienākumus.

Sarunu vadīs sociālais mentors, sociālo konsultāciju grupas vadītāja, biedrības “Wings for Wheels” valdes locekle Santa Survila, piedalās apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Aktuālajā sarunā ar viesi runāsim plašu jautājumu loku, kas skar labklājību. Par mājsaimniecības relatīvo izdevumu budžetu, par darbu un aktualitātēm Saeimas komisijās, skarsim cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības jomu, situāciju bērnu ar invaliditāti jautājumos, kādi ir galvenie izaicinājumi un risinājumi.
13. oktobrī Labklājības ministrijas preses konferencē sabiedrību iepazīstināja ar pētnieku izstrādāto Mājsaimniecību relatīvo izdevumu budžetu (MRI budžetu). MRI budžets veidots no divām daļām – pārtikas groza un nepārtikas izdevumu kategorijām un ir aprēķināts dažādiem mājsaimniecību tipiem, atkarībā no to dzīvesvietas. Vai šī summa atspoguļo vairuma Latvijas mājsaimniecību vajadzības? Ko īsti nozīmē jēdziens „tautas labklājība”, kā rīkoties, lai to sasniegtu.

Skatītājiem būs iespēja uzdot viesei sev interesējošus jautājumus tiešraides laikā.

Aktīvākais raidījuma dalībnieks saņems balvu!

Saruna ir noderīga iespēja satikt cilvēkus no valsts iestādēm, ministrijām un citu jomu vadošos pārstāvjus un veidot dialogu. Kā arī uzdot tiešraidē sev interesējošus jautājumus un saņemt atbildes.

Aktuālā saruna tiks straumēta Santas Survilas Facebook profilā un Santas Survilas sociālo konsultāciju grupā. Saite tiešraidei: https://www.facebook.com/santa.survila 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa