14 Mar

Ādažos notiks seminārs pieejamākās infrastruktūras veidošanai tūrismā, kurā uzstāsies arī Apeirona pārstāvji

12. marts. 2024

Šī gada 14. martā Ādažu Kultūras centrā Rīgas plānošanas reģions rīko semināru “Kas ir pieejams un iekļaujošs tūrisms?”. Seminārs ir tupinājums uzsākatajai ilgtspējīgas tūrisma domnīcas praksei.

Pēdējo desmitgažu laikā pieejama un iekļaujoša tūrisma nozīmīgums ir strauji audzis un tuvākajos gados digitālās un fiziskās vides pielāgošana visām sociālajām grupām nebūs tikai izvēles jautājums, bet arī uzņēmējdarbības attīstības potenciāls.

Seminārs norisināsies projekta “Accessible hiking” ietvaros, kas vērsts uz pieejamākas tūrisma infrastruktūras un pakalpojumu izveidi Mežtakas un Jūrtakas tuvumā, un Ādažu novads var lepoties ar abu garo pārgājienu taku klātbūtni.

Seminārs ir domāts tūrisma produktu attīstītājiem, pašvaldību tūrisma speciālistiem, NVO un ikvienam interesentam.  Tajā par “tūrisms visiem” konceptu runās invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”, Vidzemes augstskolas, sociālā uzņēmuma “Difftravel” un Rīgas un Kurzemes plānošanas reģionu pārstāvji.

Projekts “Accessible Hiking Trails” tiek īstenots Latvijā un Igaunijā un paredz uzlabot “Mežtakas” un “Jūrtakas” pārgājienu taku pieejamību dažādām sabiedrības grupām, iekļaujot ģimenes ar maziem bērniem, seniorus, cilvēkus ar pārvietošanās grūtībām vai citiem ierobežojumiem. Sadarbībā ar šo sabiedrības grupu organizācijām, vietējām kopienām, gidiem, uzņēmumiem un pašvaldībām tiks izstrādāti vides pieejamības risinājumi, dodot iespēju baudīt pārgājienu pieredzi plašākam sabiedrības lokam. Projektā Latviju kopā ar Rīgas plānošanas reģionu pārstāv projekta vadošais partneris Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, kā arī Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions un biedrība “Movement Spontaneous”. Vairāk par projektu var uzzināt šeit.

PIETEIKTIES VAR ŠEIT

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa