A-komanda Latvijas Kara muzejā

15. jūnijs. 2026

A-komanda turpina iekarot muzejus. Ja jau iekarojam, tad 4. februārī to darījām, apmeklējot Latvijas Kara muzeju, kurā joprojām turpinājās remontdarbi. Šoreiz mums atkal izlīdzēja X-Taxi ar nokļūšanu līdz muzejam. Pie ieejas kādreizējā pagaidu uzbrauktuve ir novākta un tagad muzejā varēja tikt no sāna uzbrauktuves.

Pirmais šķērslis bija ieejas durvis, kuras ļoti smagas un atvērās ar lielu piepūli. Šoreiz apsargs nepaspēja iznākt pretim un atvērt mums durvis kā bija līdz šim. Tātad ir vērts padomāt vai tiešām iet vienam uz muzeju un cerēt, ka apsargs pamanīs un atvērs durvis vai tomēr ar asistentu.

Pozitīvi tas, ka stāvajai uzbrauktuvei muzeja vestibilā gar malām abās pusēs bija margas pie kurām pievelkoties varēja tikt augšā.

Muzeja mājas lapā bija minēts, ka ir pielāgota tualete, bet tā kā remontdarbi turpinājās, tad bijām apdalīti un Voldemārs nevarēja tikt lejā uz labierīcībām. To gan vajadzēja norādīt mājas lapā, nevis pārsteigt nesagatavotus. 

Ekspozīcijā nebija apraksti Braila rakstā. Tāpat nebija pieejami audio apraksti par izstādīto. Pulvertorņa ekspozīcijas daļa nebija pieejama apmeklētājiem ratiņkrēslā. Ar liftu varēja tikt uz visiem stāviem, izņemot pusstāvus.

Lai kaut ko salasītu, tad Reinim bija jāizmanto mākslīgais intelekts. Lielākā daļa eksponātu bija paslēpta aiz stikliem, tepas tumšas. Daudzās vietās bija zīme, ka nedrīkst taustīt ar rokām, bet kā lai gan cilvēks ar redzes problēmām saprot ko viņš redz, ja nebija Braila raksts. Par laimi ceturtajā stāvā varēja paturēt rokās un saprast cik smaga ir automātiskā šautene un iekāpt Patria bruņumašīnā.

Muzeju varēja daudz maz izbraukāt, bet ne visu varējām apskatīt, saskatīt un sadzirdēt.

Varbūt pēc renovācijas būs kas mainījies, būsim sadzirdēti, uzklausīti? Laiks rādīs.

Informācija par muzeja pieejamību mapeirons.eu – https://ej.uz/jx5u

Video par muzeja apmeklējumu – https://www.facebook.com/reel/788481263681201

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa