17. novembrī atzīmēs priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu

9. oktobris. 2018

17. novembrī pulksten 13 Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā, Anglikāņu ielā 2, tiks atzīmēta Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena.

Vecāki, kuriem bērniņi ieradušies pasaulē pirms laika, šajā dienā aicināti sanākt kopā, lai baudītu sirsnīgu koncertu, dalītos pieredzē un kļūtu viens otram par atbalstu un iedvesmas avotu.

Pasaulē katrs desmitais bērniņš ir priekšlaicīgi dzimis. Arī Latvijā vidēji 6 procenti bērniņu dzimst pirms laika. Šie bērniņi ir daudz trauslāki un saudzējamāki, tāpēc pirmajos dzīves mēnešos viņiem vajadzīgas īpašas rūpes gan no ārstu, gan vecāku puses.

Būt par priekšlaikus dzimuša mazuļa vecāku nav viegli, jo neziņa par nākotni un bailes piedzīvot paliekošas veselības komplikācijas rada trauksmi un var izraisīt visdažādākās emocijas – bailes, dusmas, skumjas un vainas sajūtu. Šajā periodā vecākiem ļoti būtisks ir emocionālais atbalsts un iespēja rast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, tāpēc ļoti svarīga ir iespēja satikties ar citiem vecākiem, kuri saskārušies ar līdzīgu pieredzi.

Arī Ingas Hofmanes dvīņi dzima priekšlaicīgi. Viņas pieredzē visgrūtākā bija cīņa par katru piena lāsi, kura jaundzimušajam ir tik svarīga un vitāli nepieciešama. Ingas pieredzi par piena iegūšanu saviem priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem, lasi te.

Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena Latvijā tiek atzīmēta jau sesto gadu, bet visā pasaulē jau kopš 2008. gada. Šī īpašā diena tiks atklāta ar koncertu, kurā muzicēs dziesminieks Kārlis Kazāks un uzstāsies bērni un pieaugušie, kuri dzimuši pirms laika. Mazajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties muzikāli izzinošā, attīstošā un radošā nodarbībā, kuru vadīs mūzikas studijas “Orff” pasniedzēja Rebeka Arhipova, savukārt vecāki neformālā gaisotnē pie tējas tases un klinģera varēs aprunāties viens ar otru un mediķiem – ārstiem neonatologiem un neonatoloģijas māsām, kuriem ir ārkārtīgi būtiska loma mazuļu pirmajos dzīves mēnešos, rūpējoties par tik trauslo dzīvību, informē pasākuma rīkotāju pārstāve Elīna Zelčāne.

Neonatalogu biedrības vadītāja Amanda Smildzere: “Šīs dienas atzīmēšana ir būtiska arī ārstiem un māsiņām kuru ikdiena ir saistīta ar pašiem mazākajiem. Mēs visi ļoti priecājamies par šiem mazuļiem, cenšamies atbalstīt un sekot viņu augšanai un attīstībai dinamiskās novērošanas programmā. Šajā dienā reizi gadā ir iespēja arī plašākai sabiedrības daļai gūt informāciju par to, ka visapkārt mums aug un attīstās, studē, strādā, veido savas ģimenes cilvēki, kuri ir dzimuši priekšlaicīgi.”

Pasākuma laikā tiks demonstrēti arī talantu video, kuros priekšlaikus dzimušie bērni, kuri nu jau ir drusku paaugušies, rādīs savas prasmes dažādās jomās, tādējādi iedvesmojot tos vecākus, kuru mazuļi šobrīd ir tikai nedaudz lielāki par cukura paciņu.

Ja arī tu esi priekšlaikus dzimuša bērna vecāks vai pazīsti kādu, kurš ieradies šajā pasaulē pirms laika, un vēlies padalīties ar bērna talantiem, līdz 10. novembrim uz e-pastu: piedalos@piedzimuagrak.lv  sūti vienu minūti garu bērna talanta video.

Vairāk informācijas par pasākumu un video noformēšanu atradīsiet te.

https://www.facebook.com/Pasaulespriekslaicigidzimusobernudiena/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa