AccessibleEU ir organizējis pasākumu “Palielinot iekļaujošu sabiedrisko transportu” Starptautiskās sabiedriskā transporta asociācijas (UITP) samita 2023 ietvaros

28. jūnijs. 2023

Pārstāvji no transporta uzņēmumiem un publiskām korporācijām no dažādām valstīm, kas pazīstamas ar savu pieejamības politiku, piedalījās AccessibleEU organizētajā pasākumā "Palielinot iekļaujošu sabiedrisko transportu", kurā iepazīstināja ar savām stratēģijām un veiksmes stāstiem iekļaujošāka transporta veicināšanā. 

Pasākums notika 2023. gada 6. jūnijā Pasaules Sabiedriskā transporta samita laikā, kas notika Barselonā, Spānijā. Pasākumu organizēja jaunais Eiropas Pieejamības resursu centrs (AccessibleEU), ko vadīja ONCE Foundation  (Spānija) un kurā piedalījās Inmaculada Placencia, ES Personu ar invaliditāti integrācijas nodaļas vadītāja. 

Šī Eiropas Komisijas atbalstītā projekta mērķis ir uzlabot pieejamības politiku Eiropas Savienībā. Tā ir viena no galvenajām iniciatīvām, kas ierosinātas Eiropas Invaliditātes stratēģijā 2021–2030. Konsorciju, kas strādā pie projekta, veido ENAT, EASPD, Johannesa Keplera Linca universitāte un UNE. 

Inmaculada Placencia iestājās par koordinētu politiku starp Eiropas Savienības valstīm, lai risinātu pieaugošo pieprasījumu pēc transporta pieejamības un vajadzību pēc atbilstošiem ES dalībvalstu tiesību aktiem. I.Placencia novērtēja transporta uzņēmumu un valsts korporāciju ieinteresētību pieejamības uzlabošanā. Viņa arī uzsvēra, cik svarīgs ir invaliditātes aizstāvības grupu ieguldījums. 

Dalībnieki no transporta uzņēmumiem un valsts korporācijām bija vienisprātis, ka labākais veids, kā nodrošināt augstu sabiedriskā transporta pieejamības līmeni, ir veikt pasākumus, kas padara viņu pakalpojumus iekļaujošākus visiem lietotājiem, ne tikai cilvēkiem ar invaliditāti vai senioriem. Viņi uzsvēra, ka vēl viena panākumu atslēga pieejamības jomā ir cieša sadarbība ar personu ar invaliditāti organizācijām, lai izprastu personu ar invaliditāti sūdzības un ieteikumus uzlabojumiem. 

Anne Frye,  AccessibleEU transporta eksperte, norādīja, ka Eiropas Savienībā ir ļoti labi noteikumi par transporta pieejamību, taču dalībvalstīm būtu jāpaātrina šo noteikumu iestrādāšana savos tiesību aktos un jābūt stingrākām, nosakot sodus par neatbilstību. Pēc A.Frye domām, transporta iekļaušanas politikai vajadzētu būt globālai perspektīvai, kas nodrošina visaptverošu uzmanību visiem lietotājiem, ne tikai cilvēkiem ar invaliditāti vai senioriem. “Iekļaujošs transporta dizains nozīmē ne tikai fizisko šķēršļu likvidēšanu, bet arī tā padarīšanu intuitīvāku un ikvienam lietotājam draudzīgāku” viņa norādīja. 

Ņemot to vērā, arī pārējie runātāji pauda savu atbalstu: Ana Vieitez no  Barcelona Metropolitan Transport (TMB), Sarah O’Donnell no Īrijas sabiedriskā transporta tīkla (TII), Veera Laiterä no  Helsinku municipālā transporta  tīkla, Olatz Ortiz no Ferrocarrils de  la Generalitat de Catalunya (FGC) dzelzceļa tīkla, Santiago Fernández, Renfe Klientu pieredzes centra direktors, Anne Bigand, Alstom Klientu pieredzes centra direktore, Francisco Magalhaes, Portugāles autobusu ražotāja Caetanobus starptautiskās pārdošanas vadītājs, un Francisco de Asís, Alsa projektu vadītājs. 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa